News

Początek końca WoW'a?

Koniec WoW'a?

Blizzard w ostatnim czasie bardzo często raczy nas patchami klienta. Wprowadzają najróżniejsze poprawki i usprawnienia. Niestety czasem dodają zmiany, które mogą się graczom nie podobać.


W najnowszym patchu 8.1.5 deweloperzy udostępnili m.in. odświeżenie dwóch Battlegrandów. W Arathi Basin możemy doświadczyć rozgrywkę przeciwko BOTOM. Twórcy WoW'a zdecydowali się dodać możliwość grania przeciwko "sztucznej inteligencji" AI. Oczywiście brzmi to cudownie i ma nam dać poczucie, że nie walczymy przeciwko zwykłymi NPC lecz z zaawansowaną technologią, która symuluje innych graczy.


Efekt niestety jest całkowicie inny i BOTY zachowują się dokładnie tak jakbyśmy się tego spodziewali. Atakują graczy z najmniejszą ilością życia, często wykonują jakieś przypadkowe akcje, castują spelle w dziwnej kolejności itp. Słowem daleko im do "inteligencji" i wykorzystywania dynamiki przez prawdziwych graczy.

Czy to już początek końca WoW’a?
Moim zdaniem tak. Blizzardowi zaczyna brakować graczy. BG nie są już tak dynamiczne jak kiedyś. A wszelkie zapewnienia, że WoW pod względem aktywnych graczy ma się dobrze jednak zanikają, gdy twórcy gry decydują się na tak desperacki ruch, który całkowicie niszczy założenia tej gry. 


A Wy jak myślicie? Jest to wypadek przy pracy czy faktycznie już niedługo w WoW'a będzie można grać offline a spotkanie "żywego" gracza będzie graniczyć z cudem?


Co raz więcej rzeczy mówi mi, że Blackhand nigdy nie przejdzie na najnowszy dodatek Battle for Azeroth.
 


Join the Conversation

Have something to say? Log in to join the conversation.

Log In