Najnowsze newsy

Początek końca WoW'a?

Koniec WoW'a?

Blizzard w ostatnim czasie bardzo często raczy nas patchami klienta. Wprowadzają najróżniejsze poprawki i usprawnienia. Niestety czasem dodają zmiany, które mogą się graczom nie podobać.


W najnowszym patchu 8.1.5 deweloperzy udostępnili m.in. odświeżenie dwóch Battlegrandów. W Arathi Basin możemy doświadczyć rozgrywkę przeciwko BOTOM. Twórcy WoW'a zdecydowali się dodać możliwość grania przeciwko "sztucznej inteligencji" AI. Oczywiście brzmi to cudownie i ma nam dać poczucie, że nie walczymy przeciwko zwykłymi NPC lecz z zaawansowaną technologią, która symuluje innych graczy.


Efekt niestety jest całkowicie inny i BOTY zachowują się dokładnie tak jakbyśmy się tego spodziewali. Atakują graczy z najmniejszą ilością życia, często wykonują jakieś przypadkowe akcje, castują spelle w dziwnej kolejności itp. Słowem daleko im do "inteligencji" i wykorzystywania dynamiki przez prawdziwych graczy.

Czy to już początek końca WoW’a?
Moim zdaniem tak. Blizzardowi zaczyna brakować graczy. BG nie są już tak dynamiczne jak kiedyś. A wszelkie zapewnienia, że WoW pod względem aktywnych graczy ma się dobrze jednak zanikają, gdy twórcy gry decydują się na tak desperacki ruch, który całkowicie niszczy założenia tej gry. 


A Wy jak myślicie? Jest to wypadek przy pracy czy faktycznie już niedługo w WoW'a będzie można grać offline a spotkanie "żywego" gracza będzie graniczyć z cudem?


Co raz więcej rzeczy mówi mi, że Blackhand nigdy nie przejdzie na najnowszy dodatek Battle for Azeroth.
 


Dołącz do dyskusji